logo Biznesowe.pl
+48 34 344 65 55PN - PT 8:00 - 17:00

Stacje robocze Lenovo - dlaczego warto je wybrać?

Rynek komputerów osobistych jest ogromny. Mnogość podzespołów, producentów, a nawet możliwość zbudowania własnej maszyny sprawia, że czasem ciężko w prosty sposób podjąć decyzję, które rozwiązanie warto wybrać.

Dziś pokażemy, dlaczego Lenovo może być dobrym wyborem.

(Lenovo ThinkStation P360)

Markowa znaczy lepsza?

Markowe stacje robocze w porównaniu do tzw. „składaków” to nadal stabilna i bezpieczna podstawa biznesu, choć warto dodać, iż nie najtańsza.

Lenovo należy do czołówki producentów stacji roboczych. Nie ma rankingu, w którym nie pojawi się marka ThinkPad P. Jest to podium w pełni zasłużone i poparte latami doświadczenia w produkcji profesjonalnego sprzętu do pracy.

Elastyczne konfiguracje

Pierwszą rzeczą, którą robi się przy wyborze komputera do pracy to jego skonfigurowanie. Wybór podzespołów optymalnych dla wykorzystywanego środowiska wielokrotnie przysparza problemów. Technologia szybko ewoluuje, wymagania techniczne rosną, a nazewnictwo nie zawsze sugeruje co jest następcą czego.

W gruncie rzeczy, w przypadku stacji roboczych Lenovo nie ma zadania, z którym sobie nie poradzą. I nie ma znaczenia, czy to typowe zadania projektowe (czyli na przykład praca w AutoCADzie), dla których dedykowany jest model ThinkStation P360 , czy uczenie maszynowe i algorytmy sztucznej inteligencji, wobec wymagań których powstał ThinkStation P620 z procesorami AMD Threadripper. Szereg opcji, jakie daje ten producent w zakresie skonfigurowania i, można by nawet rzec, uszycia stacji pod konkretne wymagania powinny sprawić, że stacje Lenovo powinny znaleźć się w kategorii "pierwszy wybór".

Relatywnie szybki czas dostawy

Nagły wzrost zapotrzebowania na urządzenia mobilne związanego z pandemią w ostatnich latach (choć przyznać trzeba, że dało się zauważyć ogólny wzrost popytu na komputery osobiste) mocno odbił się na mocach przerobowych praktycznie każdego producenta.

Jednak Lenovo naprawdę się stara. Umowy partnerskie stawiają tego producenta wysoko w hierarchii dostaw komponentów – procesory, karty graficzne, dyski czy ekrany LCD, wszystko to ma zaplanowaną ścieżkę logistyczną. Co prawda dziś czas dostawy mobilnych stacji może wynieść około 60 dni – co jednak w odniesieniu do obecnych opóźnień w dostawach, nawet na poziomie roku, brzmi właściwie jak dostępność zbliżona do natychmiastowej.

Gwarancja nie tylko zadowolenia

Profesjonalna stacja robocza to nie tylko wydajne podzespoły, ale przede wszystkim niezawodne narzędzie pracy, a przypadki chodzą po ludziach. Każdy, kto używa komputera jako podstawowej formy jako cel nadrzędny stawia sobie tzw. uptime. Jest to parametr określający bezawaryjność jednostki. Im ten wskaźnik jest wyższy, tym mniej napotykamy przestojów w pracy. A sprzęt jest tylko sprzętem, na dodatek narażonym na wiele czynników, w tym środowiskowych (a nie oszukujmy się, nie każdy pracuje w laboratorium w sterylnych warunkach).

Remedium na te (i tak rzadkie) przypadki jest gwarancja, a ta w przypadku Lenovo oferuje obsługę na najwyższym poziomie. Mowa nie tylko o naprawie On-Site (na miejscu), czy reakcji w ciągu jednego dnia roboczego. Jeżeli weźmiemy pod uwagę gwarancję Premier, dochodzi do tego całodobowy dostęp do wykwalifikowanej i zaangażowanej kadry serwisowej i najwyższy priorytet w dostępności części serwisowych.

Liczy się całokształt

Ale stacje robocze ThinkPad i ThinkStation to nie tylko komputer. To cały ekosystem. Połączenie sprzętu, oprogramowania i usług zewnętrznych. Oprócz oczywiście niezliczonego arsenału akcesoriów – monitory, stacje dokujące, słuchawki i mikrofony, kamery i inne peryferia, dochodzą również aplikacje optymalizujące. Lenovo Vantage to aplikacja przygotowana specjalnie z myślą o komputerach Lenovo. Jeden program pozwala w pełni wykorzystać to, co oferują stacje robocze ThinkPad i ThinkStation. Optymalizacja działania komputera, diagnostyka i monitorowanie stanu komputera, aktualizacje sterowników, ochrona przed zagrożeniami z zewnątrz to tylko kilka z funkcji, które realizuje Vantage.

Wartości dodane

Oczywiście to nie wszystko. Markowe stacje robocze Lenovo to również spokojna głowa. Certyfikacja ISV gwarantuje stabilną pracę z konkretnymi aplikacjami. Standaryzacja MIL-STD określa wytrzymałość jednostek – Lenovo przetestowało swoje komputery w ekstremalnie niesprzyjających warunkach, których większość prawdopodobnie nie doświadczy przez całe swoje życie. Jeden punkt kontaktu i jedna ścieżka serwisu dotycząca całego sprzętu – wszystkich jego elementów.

Ale przede wszystkim Lenovo to bardzo ambitny producent. Projektuje i tworzy swoje komputery maksymalizując zyski klienta, często nawet te nieoczywiste. Pieczołowitość przy produkcji, wysokiej klasy materiały i lata doświadczeń gwarantują każdemu szybki zwrot inwestycji, nie tylko finansowy.

Podobne artykuły
Dell Vostro 3020 MT oraz Dell Vostro 3020 SFF - Nowość

Nowe komputery Dell Vostro niebawem powinny trafić do sprzedaży. Już dziś dostępna jest ich szczegółowa specyfikacja i w tym artykule chcielibyśmy się jej przyjrzeć.

Lenovo ThinkStation P358 - nowa stacja robocza

Jak dobrze wiemy technologia cały czas idzie do przodu, a producenci sprzętu wypuszczają coraz to nowe modele komputerów. Tym razem portfolio stacji roboczych Lenovo poszerza się o Lenovo ThinkStation P358, w wersji Tower.

Jaki wybrać komputer do urzędu lub instytucji publicznej?

Czy komputer dla urzędu lub instytucji różni się od sprzętu dla biznesu? Które modele i jakie parametry wziąć pod uwagę na etapie wyboru - tego dowiesz się z lektury tekstu.

Mobilność, a może rozbudowa? Stacja robocza mobilna czy stacjonarna?

Komputery przeznaczone do pracy z zaawansowanym oprogramowaniem łączy wiele cech – muszą zapewniać odpowiednią moc obliczeniową oraz umożliwiać komfortowe korzystanie z urządzenia. Jednak coraz więcej profesjonalistów dodatkowo potrzebuje do swojej codziennej pracy mobilności, która nie jest możliwa w przypadku komputerów stacjonarnych. Alternatywą stały się mobilne stacje robocze, które pozwalają na łatwy transport między miejscami pracy. Na którą zatem warto się zdecydować?

Polecane produkty
Komputer-Lenovo-ThinkStation-P360-Tower-i7-12700-16-GB-512-GB-SSD-UHD-770-Win11Pro-3-lata-gwarancji
Lenovo ThinkStation P360 Tower i7-12700/16 GB/512 GB SSD/UHD 770/Win11Pro/3 lata gwarancji
Komputer-Lenovo-ThinkStation-P350-Tower-i9-11900-16-GB-512-GB-SSD-UHD-750-Win10Pro-3-lata-gwarancji
Lenovo ThinkStation P350 Tower i9-11900/16 GB/512 GB SSD/UHD 750/Win10Pro/3 lata gwarancji
Komputer-Lenovo-ThinkStation-P360-Tower-i9-12900-32-GB-1-TB-SSD-UHD-770-Win11Pro-3-lata-gwarancji
Lenovo ThinkStation P360 Tower i9-12900/32 GB/1 TB SSD/UHD 770/Win11Pro/3 lata gwarancji
Komputer-Lenovo-ThinkStation-P358-Tower-32-GB-512-GB-SSD-RTX-A2000-Win10-11Pro-3-lata-gwarancji
Lenovo ThinkStation P358 Tower R7-5845/32 GB/512 GB SSD/RTX A2000/Win10/11Pro/3 lata gwarancji
Komputer-Lenovo-ThinkStation-P620-T-3945WX-16-GB-512-GB-SSD-Win10Pro-3-lata-gwarancji
Lenovo ThinkStation P620 T-3945WX/16 GB/512 GB SSD/DVD/Win10Pro/3 lata gwarancji
Komputer-Lenovo-ThinkStation-P358-Tower-32-GB-1-TB-SSD-RTX-A2000-Win10-11Pro-3-lata-gwarancji
Lenovo ThinkStation P358 Tower R9-5945/32 GB/1 TB SSD/RTX A2000/Win10/11Pro/3 lata gwarancji